Rezydencja

Zapraszamy do spędzenia wolnego czasu w Naszym Domu nad przepięknym jeziorem, w otoczeniu starych lasów, szumiących zbóż i przyjaznych ludzi. Rezydencja Stary Dworzec to miejsce, w którym czas zwalnia, miejsce w którym można poczuć atmosferę przełomu ubiegłych stuleci, kiedy eleganckie damy jeździły w kapeluszach na rowerze a Orient Express dopiero uświadamiał, że każda podróż może być przygodą. Postaramy się, aby nawet krótki wypoczynek przyniósł Państwu ukojenie i spokój.

Trochę historii: W 1905 r. uruchomiono połączenie kolejowe pomiędzy Złocieńcem a Połczynem Zdrój. Na trasie wybudowano trzy stacje kolejowe: w Cieszynie, w Chlebowie i w Gawrońcu, które obsługiwały ruch kolejowy aż do końca lat 90-tych, kiedy linię zamknięto. W ostatnich latach, na bazie byłego torowiska, zrealizowano projekt budowy 30 kilometrowej, bezpiecznej i urokliwej ścieżki rowerowej. Właśnie ze starej stacji kolejowej w Cieszynie, realizując swoje marzenia stworzyliśmy kameralną, stylową Rezydencję Stary Dworzec. Zwolennicy aktywnego wypoczynku znajdą w najbliższej okolicy wiele możliwości spędzenia czasu wg swoich upodobań . Oprócz rodzinnych wypraw ścieżką rowerową, szczególnie polecamy spływy kajakowe rzeką Drawą oraz nurkowanie w krystalicznie czystych wodach jeziora Siecino, które znajduje się ok. 600 m od Rezydencji.

Posiadamy 12 miejsc noclegowych w pokojach, które nazwy wzięły od przystanków Orient Expressu- Wiednia, Pragi, Wenecji, Paryża.

Każdy pokój posiada łazienkę.

Pokój Praski: 2 osobowy (dwa pojedyncze łóżka z możliwością połączenia) + możliwość dostawki dla dziecka /parter.

Pokój Wenecki: 2 osobowy (łóżko małżeńskie) + możliwość dostawki dla dziecka/ I piętro.

Apartament Wiedeński:3-4 osobowy ( sypialnia –łóżko małżeńskie +pokój- rozkładana sofa )/I piętro.

Apartament Paryski:4 osobowy (sypialnia-łóżko małżeńskie+ pokój – dwa oddzielne łóżka)/samodzielne wejście zewnętrzne po schodach.

Udostępniamy:

-w pełni wyposażoną kuchnię

-grilla, miejsce na ognisko

– 2 rowery, fotelik dla dziecka, przyczepkę rowerową dla dzieci

Na oryginalnej rampie kolejowej stworzyliśmy przestronne miejsce do biesiadowania i zabaw, wyposażone w kącik dla dzieci i piłkarzyki.